Zabezpiecznia domowe

Strona główna/produkty/Zabezpieczenia domowe

Uczyń swoje otocznie bezpiecznym

Firma KIDDE Safety Europe specjalizuje się w kompleksowej ochronie budynków mieszkalnych przed pożarem oraz tlenkiem węgla. Oferta nasz jest skierowana na rynek konsumencki i obejmuje: detektory przeciwpożarowe, czujniki tlenku węgla, gaśnice domowe, koce gaśnicze oraz drabiny ewakuacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz informacjami zamieszczonymi na naszej stronie, dzięki którym dowiecie się Państwo, jak uczynić swoje otoczenie bezpiecznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

900-0233 Czujnik tlenku węgla

Podstawowa wersja detektora przeznaczona do monitorowania pomieszczeń zagrożonych emisją tlenku węgla. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze, co 30 sek., stężenia tlenku węgla w powietrzu. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile 85dB). Detektor posiada przycisk Test/Reset umożliwiający sprawdzenie przez użytkownika prawidłowości działania urządzenia. Układ kontroli sprawności monitoruje na bieżąco min.: sensor, wewnętrzne obwody oraz stan baterii. W przypadku wykrycia usterki włącza się informacja odpowiednia do wykrytego uszkodzenia. Zintegrowane zasilanie bateryjne umożliwia zamontowanie detektora w najbardziej optymalnym miejscu oraz gwarantuje ochronę również w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci. 
Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie urządzenie oprócz montażu na ścianie, może być także postawione na płaskiej powierzchni np. na szafce nocnej w pobliżu łóżka.

ZALETY
Technologia elektrochemiczna - jeden z najprecyzyjniejszych sensorów elektrochemicznych
Dłuższy o 40% okres pracy w porównaniu z poprzednimi modelami
Dwa razy mniejsze wymiary w porównaniu ze starszymi modelami
Głośna sygnalizacja alarmowa
Funkcja Test/Reset do kontroli i obsługi urządzenia
Zasilanie bateryjne zapewniające ochronę również przy zaniku napięcia zasilania
Możliwość montażu na ścianie lub postawienia detektora na płaskiej powierzchni
Sygnalizacja końca okresu działania detektora
Niski koszt eksploatacji, niewielkie wymiary oraz waga
Prosty sposób montażu i obsługi
Ergonomiczna i wytrzymała obudowa
7 letnia gwarancja

Detektor posiada certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań polskiej normy PN EN 50291: 2001 dla domowych detektorów tlenku węgla. Zgodność z tą normą została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute (BSI). Ponadto został pozytywnie zaopiniowany przez brytyjską organizację CORGI i jest polecany do montażu jako domowe zabezpieczenia przed tlenkiem węgla.

 

 

 

 

   

 

 

900-0230PL Detektor tlenku węgla z WYŚWietlaczem LCD

Wersja detektora z wyświetlaczem LCD na którym pokazywany jest aktualny poziom stężenia tlenku węgla w monitorowanym pomieszczeniu. Wskazania wyświetlane są w zakresie od 0 do 999PPM. Pomiar odbywa się co 15sek. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu CO sygnalizowane jest optycznie (czerwona dioda LED) oraz akustycznie (głośny, pulsacyjny alarm dźwiękowy o sile 85dB). Detektor wyposażony jest w przycisk Test/Reset umożliwiający sprawdzenie prawidłowości działania urządzenia oraz przycisk Peak Level po naciśnięciu, którego wyświetlany jest najwyższy wykryty poziom CO od momentu wyzerowania pamięci detektora. Stan sensora, baterii oraz wewnętrznych obwodów monitorowany jest przez układ automatycznej kontroli sprawności urządzenia. W przypadku wykrycia usterki, na panelu LCD pokazywana jest informacja odpowiednia do wykrytego uszkodzenia oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Zintegrowane zasilanie bateryjne umożliwia zamontowanie detektora w najbardziej optymalnym miejscu oraz gwarantuje ochronę również w przypadku zaniku napięcia zasilania w sieci. Dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie urządzenie oprócz montażu na ścianie, może być także postawione na płaskiej powierzchni np. na szafce nocnej w pobliżu łóżka.

ZALETY
Technologia elektrochemiczna - jeden z najprecyzyjniejszych sensorów elektrochemicznych
Wyświetlacz LCD z maksymalnym wskazaniem 999PPM
Dłuższy o 40% okres pracy w porównaniu ze starszymi modelami
Dwa razy mniejsze wymiary w porównaniu ze starszymi modelami
Głośna sygnalizacja alarmowa
Funkcja Test/Reset do kontroli i obsługi urządzenia
Funkcja Peak Level - zapis w pamięci najwyższego wykrytego stężenia CO
Zasilanie bateryjne zapewniające ochronę również przy zaniku napięcia zasilania 
Możliwość montażu na ścianie lub postawienia detektora na płaskiej powierzchni 
Sygnalizacja końca okresu działania detektora
Niski koszt eksploatacji 
Prosty sposób montażu i obsługi
Ergonomiczna i wytrzymała obudowa
7 letnia gwarancja

Detektor posiada certyfikat potwierdzający spełnienie wymagań polskiej normy PN EN 50291: 2001 dla domowych detektorów tlenku węgla. Zgodność z tą normą została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute (BSI).

 

 

900-0122 Detektor dymu i tlenku węgla

Detektor 2IN1 służy do ochrony pomieszczeń przed pożarem i tlenkiem węgla. Urządzenie posiada dwa niezależne czujniki (sensory) umieszczone w jednej obudowie. Czujnik dymu monitoruje powietrze pod kątem obecności produktów powstających w trakcie spalania lub tlenia się przedmiotów. Czujnik tlenku węgla służy do monitorowania pomieszczeń pod kątem występowania czadu (CO).
W przypadku wykrycia pożaru lub/i przekroczenia dopuszczalnego stężenia tlenku węgla automatycznie uruchamia się alarm akustyczny o sile 85 dB, alarm optyczny (czerwona dioda LED) oraz emitowane jest powiadomienie głosowe (w j. angielskim) informujące o rodzaju wykrytego zagrożenia. Przycisk Test/Reset umożliwia kontrolę i obsługę detektora. Informacja o stężeniu CO powyżej 100 PPM zapisywana jest w pamięci urządzenia (funkcja Peak Level). Dzięki temu użytkownik może sprawdzić czy podczas jego nieobecności w pomieszczeniu nie został przekroczony ten poziom.
Detektor wyposażony jest w system uniemożliwiający zamocowanie urządzenia bez prawidłowo zainstalowanych baterii. Specjalna blokada zabezpiecza przed przypadkowym demontażem urządzenia przez postronne osoby lub dzieci. Po upływie 7 lat do daty pierwszego uruchomienia urządzenie przypomina o konieczności wymiany.
Zalecane miejsca montażu: w pobliżu kuchni, w pokoju dziennym, salonie, jadalni, sypialni, piwnicy, na strychu oraz miejsca, w których używane są urządzenia elektryczne mogące być zarzewiem ognia oraz urządzenia będące potencjalnym źródłem tlenku węgla np. kominek, elektryczne lub gazowe ogrzewacze pomieszczeń itp.

 

0910 Detektor DYMU

Przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod kątem obecności dymu i ognia. Dzięki zastosowaniu technologii jonizacyjnej idealnie nadaje się do wykrywania szybko rozprzestrzeniającego się ognia. W przypadku wykrycia zagrożenia czujnik uruchamia alarm optyczny (czerwona dioda LED) oraz akustyczny (syrena o sile 85dB). Detektor posiada przycisk TEST od sprawdzania prawidłowości działania urządzenia oraz przycisk HUSH umożliwiający wyłączenie omyłkowo uruchomionego alarmu. Naciśnięcie przycisku HUSH powoduje chwilowe, na okres ok. 8min, zmniejszenie czułości obwodów urządzenia oraz wyłączenie sygnału dźwiękowego. Używać można go jedynie, gdy zna się przyczynę uruchomienia czujnika (np. w trakcie gotowania lub smażenia). Alarm uruchomi się automatycznie po około 8min., jeżeli koncentracja dymu w pomieszczeniu będzie nadal wysoka. Przycisk HUSH można naciskać wielokrotnie tj. aż do momentu, gdy pomieszczenie zostanie właściwie przewietrzone. Dzięki funkcji HUSH, detektor może być montowany w miejscach gdzie istnieje możliwość przypadkowej aktywacji czujnika w wyniku tzw."fałszywego alarmu" np. w pobliżu pomieszczeń kuchennych, łazienek itp.

Urządzenie posiada układ kontroli sprawności monitorujący na bieżąco min.: sensor, wewnętrzne obwody oraz napięcie zasilania. W przypadku wykrycia usterki włącza się informacja odpowiednia do wykrytego uszkodzenia. Na 30 dni przed upływem 10 letniego, gwarantowanego czasu działania, urządzenie automatycznie przypomina o konieczności wymiany. Detektor wyposażony jest w specjalną blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym demontażem urządzenia przez postronne osoby lub dzieci.

Zasilanie bateryjne zapewnia szybki i prosty montaż oraz gwarantuje prawidłowe działanie detektora przez okres 10 lat od momentu aktywacji czujnika! Aktywacja zasilania następuje w momencie umieszczenia urządzenia w uchwycie montażowym.

Zalecane miejsca montażu: pokój dzienny, salon, jadalnia, sypialna, korytarz, kotłownia, piwnica, na strychu, w pobliżu pomieszczeń kuchennych, łazienek oraz w wysokich pomieszczeniach, w których dostęp do czujnika może być utrudniony.

 

0915 Detektor dymu basic

Przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod kątem obecności dymu i ognia. Dzięki zastosowaniu technologii jonizacyjnej idealnie nadaje się do wykrywania szybko rozprzestrzeniającego się ognia. W przypadku wykrycia zagrożenia czujnik uruchamia alarm optyczny (czerwona dioda LED) oraz akustyczny (syrena o sile 85 dB). Detektor posiada przycisk TEST od sprawdzania prawidłowości działania urządzenia. Układ kontroli sprawności monitoruje na bieżąco m. in. sensor, wewnętrzne obwody oraz stan baterii. Niski stan zasilania (rozładowania baterii) jest sygnalizowany przez co najmniej 7 dni. Zalecane miejsca montażu: pokój dzienny, salon, jadalnia, sypialna, korytarz, kotłownia, piwnica, na strychu oraz wszędzie, gdzie używane są urządzenia elektryczne mogące być zarzewiem ognia np. piecyki elektryczne itp.

 

0916 CZUJNIK DYMU PREMIUM

Detektor 0916UK poza wszystkimi właściwościami modelu 0915UK posiada dodatkową funkcję HUSH. Naciśnięcie przycisku HUSH powoduje chwilowe, na okres ok. 7 min., zmniejszenie czułości obwodów urządzenia oraz wyłączenie sygnału dźwiękowego.
Używać można go jedynie, gdy zna się przyczynę uruchomienia czujnika (np. w trakcie gotowania lub smażenia). Alarm uruchomi się automatycznie po około 7 min., jeżeli koncentracja dymu w pomieszczeniu będzie nadal wysoka.
Detektor dopuszczony jest również do stosowania w przyczepach i domkach kempingowych oraz samochodach karawaningowych.

 

0918 Detektor dymu hallways

Wersja detektora 0916UK z wbudowaną oprawą ewakuacyjną.
W przypadku wykrycia pożaru automatycznie uruchamia się alarm optyczny (czerwona dioda LED), akustyczny (syrena 85 dB) oraz włącza się oprawa ewakuacyjna.
Dzięki tej unikalnej opcji detektor 918UK idealnie nadaje się do montażu na korytarzach oraz wzdłuż drogi ewakuacyjnej.
Pozostałe parametry techniczne i funkcje takie same jak dla modelu 0916UK.
Zalecane miejsca montażu: na korytarzu, wzdłuż drogi ewakuacyjnej, pozostałe lokalizacje jak dla detektora 0916UK.

 

1275H czujnik dymu general use

Detektor wykonany w technologii jonizacyjnej. Zasilany z sieci o napięciu AC 230V/50Hz oraz dodatkowo z baterii rezerwowej 9V. Funkcja podtrzymywania zasilania uruchamiana jest w przypadku zaniku napięcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie zapewnia stałą ochronę, nawet w przypadku przerw w dostawie energii. Detektory 1275H mogą być łączone maksymalnie do 24 urządzeń. Aktywacja jednego czujnika uruchamia alarm dźwiękowy we wszystkich pozostałych.
Detektor wyposażony jest w przycisk TEST do kontroli prawidłowości działania urządzenia oraz przycisk HUSH umożliwiający wyłączenie, na okres 7 minut, omyłkowo uruchomionego alarmu poprzez zmniejszenie czułości obwodu alarmowego.
Detektor może być montowany w pomieszczeniach, w których istnieje możliwość przypadkowej aktywacji czujnika w wyniku tzw. "fałszywego alarmu" np. w pobliżu kuchni.

 

PE910 Detektordymu fotoelektryczny

Detektor optyczny (fotoelektryczny) przeznaczony do monitorowania pomieszczeń pod kątem obecności dymu i ognia. Dzięki zastosowaniu technologii fotoelektrycznej reaguje szybciej na pożary, w pierwszej fazie których występuje duża ilość dymu widocznego, bez otwartego ognia np. dym z tlących się przedmiotów. W przypadku wykrycia zagrożenia czujnik uruchamia alarm optyczny (czerwona dioda LED) oraz akustyczny (syrena o sile 85dB). Detektor posiada przycisk TEST od sprawdzania prawidłowości działania urządzenia oraz przycisk HUSH umożliwiający wyłączenie omyłkowo uruchomionego alarmu. Naciśnięcie przycisku HUSH powoduje chwilowe, na okres ok. 10min, zmniejszenie czułości obwodów urządzenia oraz wyłączenie sygnału dźwiękowego. Używać można go jedynie, gdy zna się przyczynę uruchomienia czujnika (np. w trakcie gotowania lub smażenia). Alarm uruchomi się automatycznie po około 10min., jeżeli koncentracja dymu w pomieszczeniu będzie nadal wysoka. Dzięki funkcji HUSH, detektor może być montowany w miejscach gdzie istnieje możliwość przypadkowej aktywacji czujnika w wyniku tzw."fałszywego alarmu" np. w pobliżu pomieszczeń kuchennych, łazienek itp.

Urządzenie posiada układ kontroli sprawności monitorujący na bieżąco min.: sensor, wewnętrzne obwody oraz napięcie zasilania. W przypadku wykrycia usterki włącza się informacja odpowiednia do wykrytego uszkodzenia. Na 30 dni przed upływem 10 letniego, gwarantowanego czasu działania, urządzenie automatycznie przypomina o konieczności wymiany. Detektor wyposażony jest w specjalną blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym demontażem urządzenia przez postronne osoby lub dzieci.

Zasilanie bateryjne zapewnia szybki i prosty montaż oraz gwarantuje prawidłowe działanie detektora przez okres 10 lat od momentu aktywacji czujnika! Aktywacja zasilania następuje w momencie umieszczenia urządzenia w uchwycie montażowym.

Zalecane miejsca montażu: pokój dzienny, salon, jadalnia, sypialna, korytarz, kotłownia, piwnica, na strychu, w pobliżu pomieszczeń kuchennych, łazienek oraz w wysokich pomieszczeniach, w których dostęp do czujnika może być utrudniony.

 

pi9000 czujnik dymu dual

Detektor wyposażony jest w dwa niezależne czujniki (sensory). Czujnik jonizacyjny służy do detekcji szybko rozprzestrzeniającego się ognia, któremu towarzyszy nawet niewielka ilość dymu, natomiast czujnik optyczny do wykrywania dymu widocznego, powstającego w początkowej, bezpłomieniowej fazie pożaru tj. przed pojawieniem się otwartego płomienia. Rozwiązanie takie zapewnia najlepszą ochronę pomieszczeń przed pożarem. W przypadku wykrycia zagrożenia detektor automatycznie uruchamia sygnał akustyczny o sile 85 dB oraz optyczny (czerwona dioda LED).
Detektor wyposażony jest w przycisk TEST do kontroli prawidłowości działania urządzenia oraz przycisk HUSH umożliwiający wyłączenie, na okres ok. 7 min., omyłkowo uruchomionego alarmu.
Posiada funkcję zapisu w pamięci urządzenia informacji o uruchomieniu alarmu (Alarm Memory). Umożliwia ona sprawdzenie, czy w trakcie nieobecności domowników nie nastąpiła aktywacja czujnika. Zalecane miejsca montażu: w pobliżu pomieszczeń kuchennych, pokój dzienny, salon, jadalnia, sypialna, korytarz, kotłownia, piwnica, na strychu oraz wszędzie, gdzie używane są urządzenia elektryczne mogące być zarzewiem ognia np. piecyki elektryczne itp.

 

k75 koc gaśniczy

Wykonany jest z tkaniny niepalnej - włókna szklanego pokrytego silikonem. Wymiary 1m x 1m.
Pozwala w ciągu kilku sekund ugasić ogień (w tym: palący się tłuszcz).
Jest niezbędny w kuchni, przy kominku, w garażu, podczas grillowania itp.
Koc może służyć również do osłony przed bezpośrednim działaniem płomieni w czasie ewakuacji oraz także w przypadku zapalenia się odzieży na człowieku.
Dostarczany jest w estetycznym pojemniku do zamocowania na ścianie.

 

k100 koc gaśniczy

Wykonany jest z tkaniny niepalnej - włókna szklanego pokrytego silikonem. Wymiary 1m x 1m. Działanie gaśnicze koca polega na izolowaniu dostępu tlenu do palącego się materiału, w wyniku szczelnego okrycia źródła ognia.   

 

kk2 gaśnica kuchenna

Gaśnica przeznaczona jest do gaszenia pożarów grupy BCE tj. cieczy palnych i gazów, urządzeń pracujących pod napięciem, w ograniczonym zakresie gasi również pożary grupy A.
Niezbędne wyposażenie każdej kuchni.
Dzięki niebanalnemu wyglądowi dodaje atrakcyjności Twojej kuchni, równocześnie czyniąc ją bezpieczną.
Polecana w zestawie z kocem gaśniczym K75 lub K100.

KL-2s drabina ewakuacyjna

Rozkładana drabina ewakuacyjna przeznaczona do jednopiętrowych domów (długość drabiny 3,96 m).
Wytrzymałość do 454 kg.
Stopnie wyłożone materiałem antypoślizgowym.
Praktyczne opakowanie, można schować pod łóżkiem.
Łatwa, intuicyjna obsługa. Drabinka gotowa do natychmiastowego użytku.
Pasuje do większości wnęk okiennych.

KL-3S drabina ewakuacyjna

Rozkładana drabina ewakuacyjna przeznaczona do dwupiętrowych domów (długość drabiny 6,18 m).
Wytrzymałość do 450 kg.
Stopnie wyłożone materiałem antypoślizgowym.
Praktyczne opakowanie, można schować pod łóżkiem.
Łatwa, intuicyjna obsługa. Drabinka gotowa do natychmiastowego użytku.
Pasuje do większości wnęk okiennych.